FOTOGRAF WARSZAWA

 

Do góry strony

Polaroidy

 

Nazwa Polaroidy wywodzi się z czasów, gdy w powszechnym użyciu były aparaty na kliszę fotograficzną i zobaczenie efektów zrobionego zdjęcia było możliwe dopiero po wielu godzinach. Dzięki unikalnej technologii aparaty firmy Polaroid umożliwiały natomiast niemal natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Było to niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Można było sprawdzić prawidłowość ustawienia oświetlenia, sprawdzić jak wychodzi modelka w przygotowanym maijażu i stylizacji czy pozie. Słowo polaroid próbowano zastąpić polskim słowem "wglądówka".
Dzisiaj te urządzenia zostały wyparte przez ogólnie dostępne aparaty cyfrowe, jednak nazwa POLAROID na określenie tego typu zdjęć pozostaje nadal w użyciu. Jeżeli chcesz wysłać swoje zgłoszenie i zdjęcia celem nawiązania współpracy z agencją modelek czy też fotomodelek , najmilej widziane są tam właśnie polaroidy. Są one doskonałym materiałem do porównania różnych osób i wybrania tych najbardziej spełniających określone kryteria.
Ich celem jest przedstawienie naturalnego i aktualnego wyglądu modelki - bez makijażu, bez retuszu, najczęściej w dwuczęściowym kostiumie kąpielowym i szpilkach lub w przypadku osób starszych w stroju umożliwiającym ocenę sylwetki. Polaroidy często podkreślają ku niezadowoleniu modelek ;) niedoskonałości ich urody (ale agencji właśnie o to chodzi), nie martw się, profesjonaliści potrafią doskonale ocenić osobę na podstawie tych zdjęć i wyciągnąć z nich właściwe wnioski. Także już pracująca modelka musi mieć robione co jakiś czas aktualne polaroidy.
Wysyłanie do agenji zdjęć retuszowanych i tylko tych ujęć, na których wyszłaś wyjątkowo korzystnie mija się z celem, bowiem mocno ryzykujesz, że pojedziesz do agencji na darmo i zostaniesz odrzucona na miejscu. Dzięki dobrym i aktualnym polaroidom zaoszczędzisz czas i pieniądze. Na ich podstawie agencja modelek, fotograf lub klient zlecający pracę mogą ocenić, czy jesteś właśnie tą osobą, której szukają. Jeżeli myślisz o karierze modelki lub fotomodelki, to polaroidy są Tobie niezbędne.

Przykład POLAROIDÓW                   Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

 

przykład polaroidów


Zapraszam do współpracy

 

Produkcja sesji zdjęciowych od A do Z, przeprowadzenie castingu, zapewnienie "miejscówki", załatwienie wszelkich pozwoleń, modelek/modeli, wizażystek, fryzjerów, stylistów ubioru, wnętrz, wykonanie zdjęć, retusz/obróbka graficzna, przygotowanie do druku i druk w korzystnej cenie.

Wspólpracuję zarówno z uzdolnionymi osobami (modelkami, wizażystkami, itd.) będącymi dopiero na początku swojej kariery, jak i z profesjonalistami z najwyższej półki. O wyborze i klasie zatrudnionych do zlecenia osób decyduje Klient, a w zasadzie budżet jaki na to przeznacza.

Udzielam gwarancji na swoją pracę.

Poruszam się swobodnie w różnych gatunkach fotografii.

Dysponuję studiem fotograficznym oraz profesjonalnym sprzętem oświetleniowym i fotograficznym.

Działam w całej Polsce.

Posiadam kilkusetosobową bazę modelek/modeli oraz osób w różnym wieku od 0,5 - 80 lat.

Realizuję sesje zdjęciowe dla osób prywatnych.

Dla kandydatek do agencji modelek wykonuję tzw. polaroidy spełniajace kryteria każdej agencji oraz sesje do portfolio.

Wykonuję obrotowe zdjęcia 360 przedmiotów o wadze do 250 kg i 2 m wysokości.

Wykonuję PANORAMY 360 różnorakich obiektów.

Prowadzę warsztaty aktorsko-fotomodelingowe

Zapraszam do współpracy

Nauka pozowania

 

Jeżeli czujesz się skrępowana przed obiektywem aparatu lub kamery, nie wiesz jak masz pozować, masz trudności ze swobodnym wyrażaniem emocji, chcesz się dowiedzieć jak poruszać się w branży fotomodelingowej, aby odnieść sukces. Zapraszam na szkolenie indywidualne lub warsztaty z zakresu fotomodelingu. Więcej informacji tutaj